Nieuwe exameneisen diplomazwemmen Zwem-ABC
De Nationale Raad Zwemveiligheid vindt het belangrijk dat de examenprogramma’s van het Zwem-ABC en de Zwemcertificaten A, B en C nauw blijven aansluiten bij de dagelijkse praktijk van het zwemonderwijs en recente ontwikkelingen wat betreft zwemveiligheid en zwemvaardigheid. Daarom zijn per 1 januari 2018 de eisen voor het ABC-diploma op een aantal vlakken veranderd.
In 2018 zal Zwembad de Waterakkers stapsgewijs de nieuwe eisen introduceren in de zwemlessen.
Nationale Norm Zwemveiligheid
De Nationale Raad Zwemveiligheid heeft ieder niveau van zwemvaardigheid gekoppeld aan een diploma van het Zwem-ABC. Je voldoet pas aan de Nationale Norm Zwemveiligheid als je het volledige Zwem-ABC op zak hebt. De Zwemdiploma’s A en B zijn tussenstappen naar het complete Zwem-ABC. Deze niveaus sluiten aan op de Nederlandse infrastructuur van zwemwater waar volwassenen en kinderen zwemmen:
Zwemdiploma A
Je beheerst vaardigheden voor een zwembad zonder attracties.
Zwemdiploma B:
Je beheerst vaardigheden voor een zwembad met attracties, zoals een (wildwater)glijbaan, een golfslagbassin en een stroomversnelling.
Zwemdiploma C:
Je beheerst vaardigheden voor een zwembad met attracties en in open water zonder stroming of grote golfslag, zoals recreatieplassen en bredere sloten/vaarten (behalve in de zee). Met dit diploma voldoe je aan de Nationale Norm Zwemveiligheid.
Ga naar de website van Nationale Raad Zwemveiligheid voor uitgebreide informatie!
Klik hier voor de nieuwe eisen per diploma!